Címlap
A sivatag rózsája nyílászárót szed este 6-ig

Lezárult az A csapat főpróbája, már nyugodtan kijelenthetjük: a puding próbája maga az evés lesz. Azoknak, akik szeretnék követni az eseményeket, most már ideje megváltani a jegyet az esti előadásra, mert fogyogatnak.

Nem kell aggódniuk azoknak, akik attól tartottak, hogy vajon mi is marad meg az eredeti szövegből az előadásokban. A Bárka irodalmi folyóirat különszámot jelentet meg az eseményre való tekintettel, amelyben mindhárom dráma, A Godzilla, A sivatag rózsája és a Várakozók egyaránt elolvasható lesz, abban a formában, ahogyan az írók azokat versenyműként leadták. Ez főleg arról jutott most eszembe – túl az alkotók tegnapi arcának látványán – , hogy az A csapat előadásán megjelenítik a szöveget puszta mivoltában, hogy azután markánsan megváltozzon jelentéstartalma a színházi előadás folyamán. Dorotty kiadta az utolsó instrukciókat, még folytatódik az elemzés a Vigadóban, de a színpadra legközelebb már az előadás alkalmával lépnek a színészek. A külalak már nem változik, a belbecsen még csiszolnak.

Praktikus apróság, mondhatni szinte szolgálati közlemény, de fontos: A színpadi próbák már sajnos nem lehetnek nyilvánosak. Ennek két oka van. 1. A színpadi próbánál nélkülözhetetlen a teljes koncentráció, sok ember sokfelé kell egy időben figyeljen, és ezt közönség jelenlétében már nem lenne maradéktalanul megvalósítható ennyire feszített ütemben. 2. Ha ingyen főpróbát lehetne nézni miért, venne bárki jegyet? Nyilván most mindenki ezt a második érvet tenné a fő helyre, de valójában, ha kicsit belegondolnak, ez nem lenne fair azokkal szemben sem, akik már megvették jegyüket, főleg ha így nem állhatna össze minőségi előadássá a meló. A próbafolyamat tehát eddig volt nyilvános, 18 órától szeretettel várjuk vendégeinket ezen a rendhagyó estén is a Jókai színházba.

Most pedig fotók ingyen:

Sok szép ember egy köntösbe bújikBartus Gyula játszásiból rendezA lényegi mondanivaló az emberek hierarchikus  tagozásaMindenre képesek és még ki is vetítikGulyás Attila: Csak a kezemet figyeljék - csalokA szeretkezésszakma háttéripari szakmunkásai

Fotó és szöveg: Köles István Jr.
 

00:00
00:00

Porondszínház

Hírlevél

Évados műsor

Szarvasi Vízi Színház

Vendégkönyv

 

A Titkok Évada

Monte Cristo grófja
Csörte
Az öreg hölgy látogatása Antigoné
Varázsfuvola Papageno a metróban
Kép Kép

 

Plakátunk

Kép

Magyar Teátrum - színházi online

Színház.hu   Színitanház

Munkatársainknak

 

Belépés

Biztonsági kód
A kérdés azt vizsgálja, hogy valós látogató, vagy robot szeretné az űrlapot beküldeni.
Kép CAPTCHA
Kérjük, írja ide a fenti karaktereket, szóköz nélkül.

Partnereink

Kép
   
   

   
   
Kép
 
Kép